Sağlık Turizmi

Türkiye Saglik Turizm Rehberi >  Özel Hastaneler

Bölgenin en büyük ve en kapsamlı özel hastanesi olma özelliğini taşıyan Afyon Park Hastanesi 15.000 m2 kapalı alanı ile akıllı bina teknolojileriyle donatılmış modern  bir yapıya sahiptir. Hasta odaklı hizmet anlayışıyla25 branşta 50hekim ve 400 personelle sağlık hizmetine devam eden Afyon Park Hastanesi faaliyetine 2006 yılında başlamıştır.

6 ameliyathanesi 38 yoğun bakım yatağı ve tüm odalarının tek kişilik olduğu hastanede 1’i CIP, 9’u VIP (suit) olmak üzere 120 hasta yatağı bulunmaktadır. Odalarda merkezi iklimlendirme, minibar, lcd tv, 24 saat sıcak su, internet, hemşire acil çağrı sistemi ve hasta refakatçilerinin dinlenip istirahat edebileceği mobilyalar yer almaktadır.

Park hastanesi Zafer Havalimanı’na 50 kmuzaklıktadır.

Hastalara tüm işlemlerini kolaylıkla ve hızlı yaptırabilmeleri için özel bankolar tahsis edilmiş olup,  tedavileri boyuncayabancı dil bilen profesyonel hasta danışmanları eşlik etmektedir.

Tüm medikal ve cerrahi branşların, sağlık ünitelerinin bulunduğu hastanemizde sağlık turizmi açısından öne çıkan ünite ve branş bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Kalp Sağlığı Merkezi

3 kalp damar cerrahı ve 2 kardiyoloji uzmanından oluşan kalp sağlığı merkezinde bugüne kadar 15000 anjiyo, stent, balon ve 1500’ün üzerinde açık kalp ameliyatı başarı ile gerçekleştirilmiştir.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Protez, implant, ortodonti, dolgu, kanal tedavileri, diştaşı temizliği, anestezi gerektiren cerrahi işlemler günün en üst seviye teknolojisi ile donatılmış üniteleri, tecrübeli diş hekimleri ve teknisyenleri ile titizlikle yapılmaktadır.

Göz Sağlığı Merkezi

Bölgede referans olan merkezde Excimer Laser, FAKO ( Fakoemülsfikasyon ), Multidiode Lazer DSR, Şaşılık, Pterjium, Kapak, Kapakta kist ve Şalazyon ve göz branşının tüm ameliyatları başarı ile yapılmaktadır. Göz laboratuarında Argon lazer, Yag Lazer ve Göz anjiyo (FFA) cihazları ile ileri tetkikler yapılabilmektedir.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Estetik cerrahide saç naklinden yüz gençleştirmeye, burun estetiğinden göğsün küçültülmesi veya büyütülmesi ameliyatlarına, vücudun fazla yağlarının alınmasından göz çevresinde ya da boyunda botoks uygulamalarına, dolgu maddelerini de içerecek şekilde birçok cerrahi işlem yapılabilmektedir.

Dermatoloji ve Güzellik Merkezi

Merkezde istenmeyen tüyler için Alexandrite ND Yag Lazer Epilasyon, cildi yenilemek ve canlandırmak için Kimyasal Peeling, yüzdeki çizgi ve kırışıklıkların azaltılması için Dolgu – Botox ve FUE yöntemi ile  saç ekimi yapılmaktadır.

Diyaliz Ünitesi

19 yataklı 110 hasta kapasiteli ünitede 4008 S Fresenius marka hemodiyaliz cihazları ile hizmet verilmektedir. Hastaların damar giriş yolu, fistül ve katater ihtiyaçlarına kalp damar cerrahisi ekibimiz ve diğer sağlık sorunlarında ise ilgili branş hekimleri anında müdahale edebilmektedir.

Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Ünitesi

Ünite hastanenin en üst katında son derece ferah, konforlu ve doğa manzaralı bir yerleşime sahiptir. Ünitede tüm fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamaları uzman hekimler ve fizyoterapistler eşliğinde yapılmaktadır.

Ortopedi ve Travmatoloji

Diz protezleri, kalça portezleri, Artroskopi, Artroplasti, kırık – çıkık, ön çapraz bağ tamiri ve  ortopedi branşının tüm ameliyatlarını başarı ile yapılmaktadır.

Yoğun Bakım Ünitesi

Bölgenin yoğun bakım ihtiyacına cevap veren hastanede 10 yataklı yenidoğan yoğun bakım, 8 yataklı koroner yoğun bakım, 8 yataklı anestezi yoğun bakım ve 6 yataklı kardiyovasküler cerrahi yoğun bakım yatağı olmak üzere 38 yataklı yoğun bakım üniteleri mevcuttur.

Özel Kırmızı PARK HASTANESİ ( Afyon Park Hospital / TURKEY )

Tel  : +90 272 444 40 03
Fax : +90 272 213 93 44

Afyon - İzmir Karayolu 2.km Hamidiye mh. No: 1 AFYONKARAHİSAR

Ana Sayfa    Hakkımızda    Rehber Hakkında    Destekleyen Kuruluşlar    Rehbere Katılım    S.S.S    Linkler    Yayınlar      Sağlık Turizmi    İletişim

©2012 Türkiye Sağlık Turizmi Rehberi tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalanması ve kullanılması yasaktır.

Design By KurumsalNET